Vi lanserer Regnskogpodden
Hvordan er hverdagen til urfolkene i Amazonas? Hvorfor er regnskogen så viktig for vår felles fremtid? Dette og mye mer får du svaret på i Norges første, og trolig eneste, regnskogpodcast.

Ingen kjenner regnskogen og all dens mystikk og kulturer som vår egen Lars Løvold. Han startet Regnskogfondet i 1989, og er i høyeste grad med oss fremdeles. Du kan høre Lars dele sine unike opplevelser i en egen episode av regnskogpodden som er ute nå. Foto: Regnskogfondet
Hva passer vel bedre i denne mørke og spesielle tida, enn å ta en liten digital reise til regnskogen og la deg fascinere av spennende historier og møter med en helt annen verden?
Vår nye podcast, Regnskogpodden, gir deg innblikk i den magiske regnskogen, hvilke skatter som befinner seg der, hvilke kamper som utspiller seg og hvorfor dette angår oss alle. I samtale med forskjellige spennende gjester skal vår vert, Andreas Francisco, dele historier om regnskogen og menneskene som jobber for å bevare den.
Regnskogpodden tar deg med til et av verdens eldste økosystemer, og lærer deg mer om regnskogens betydning:
- Hvordan er hverdagen til urfolkene i Amazonas?
- Hvorfor er regnskogen så viktig for vår felles fremtid?
- Hva er det som truer dyra og menneskene som bor i regnskogen og hva kan vi gjøre med det?
Dette er bare noen av spørsmålene vi skal ta for oss, i Norges første, og trolig eneste, regnskogpodcast.
Her kan du lytte til alle episodene som ligger ute så langt
Og du: Vi vil gjerne høre fra deg. Kom med ris eller ros til: pod@rainforest.no
God fornøyelse!